Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Misją szpitala jest zapewnienie pacjentom poczucia bezpieczeństwa zwłaszcza w stanach zagrożenia życia

Sprawdź w jaki sposób dbamy o Twoją prywatność. Przejdź do zakładki Twoje Bezpieczeństwo

Misją szpitala jest zapewnienie pacjentom poczucia bezpieczeństwa zwłaszcza w stanach zagrożenia życia

Sprawdź w jaki sposób dbamy o Twoją prywatność. Przejdź do zakładki Twoje Bezpieczeństwo

MAMY NOWĄ PRACOWNIĘ REZONANSU DLA DZIECI

W Dolnośląskim Szpitalu Specjalistycznym im. Marciniaka – Centrum Medycyny Ratunkowej przy Fieldorfa będzie działała nowa Pracownia Rezonansu Magnetycznego.


Nowy aparat będzie służył do badań  małych pacjentów głównie z oddziałów neurologii oraz chirurgii dziecięcej.
Oddział Neurologii Dziecięcej w ubiegłym roku przyjął do leczenia i diagnostyki ponad 2,5 tysiąca dzieci. Średni czas oczekiwania na przyjęcie do Oddziału Neurologii Dziecięcej wynosi około 6 miesięcy. Liczymy, że drugi aparat znacząco wpłynie na skrócenie tego okresu.
Z kolei Oddział Chirurgii Dziecięcej hospitalizował w ubiegłym roku ponad 4 tysiące dzieci.
Katarzyna Kapuścińska, dyrektor Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. Marciniaka: - Niezwykle ważnym obszarem pracy naszych oddziałów ukierunkowanych na terapię układu nerwowego jest leczenie udarów mózgu, w tym udarów niedokrwiennych – mówi dyrektorka. - Niestety dzieci także są pacjentami w tej grupie chorych. Najlepszą metodą szybkiej diagnostyki jest właśnie badanie MR, szczególnie z oceną perfuzji. Nowy aparat będzie wyposażony w specjalistyczne oprogramowanie do analizy obrazów u dzieci.
Badanie rezonansem magnetycznym wykonywane jest u około 1500 pacjentów rocznie w uśpieniu oraz u kilkuset bez uśpienia. – Wykonywane jest także u noworodków i można je bezpiecznie powtarzać dla oceny ich stanu zdrowia, co jest wartością nadrzędną – dodaje Katarzyna Kapuścińska.

Nowy aparat o szacowanej wartości 7 mln zł pochodzi z darów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na remont pomieszczeń pracowni szpital wydał około 800 tys. zł z środków własnych.
 
 
 

Autor: aczm