Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka - Centrum Medycyny Ratunkowej

Dyrektorowi, Markowi Niklowi, w podziękowaniu za tak wiele lat za sterem, z życzeniami pomyślnych wiatrów i stopy wody pod kilem na nowym kursie życia.

2 sierpnia 2019

            Z dniem 29 lipca 2019 r. pracę dla Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. T. Marciniaka zakończył wybitnie zasłużony dla jego działalności Dyrektor Szpitala – dr n. med. Marek Nikiel, specjalista neurologii i specjalista organizacji ochrony zdrowia.

Dr n. med. Marek Nikiel był związany ze Szpitalem od 1 lipca 1977 r. - najpierw w charakterze lekarza, od 1991 do 1998 r. w charakterze Dyrektora Specjalistycznego Szpitala Zespolonego, a od 1998 r. - Dyrektora Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. T. Marciniaka - Centrum Medycyny Ratunkowej...

Podkreślić należy, że sukcesy, jakie przez lata zanotował Szpital im. Marciniaka w pozyskiwaniu środków na remonty, rozbudowę czy zakup najnowocześniejszego sprzętu medycznego były w dużej mierze uwarunkowane postawą i determinacją Dyrektora Nikla. Dzięki Jego zaangażowaniu udało się zmodernizować i znacznie unowocześnić Szpital. W tym czasie zrealizowano wiele projektów m.in.:

Dyrektor Nikiel swoimi działaniami znacząco promował rozwój medycyny ratunkowej we Wrocławiu oraz jako pierwszy Dyrektor wrocławskiego szpitala odebrał Certyfikat Akredytacyjny, tym samym nadając nowy nurt w rozwoju jakości usług medycznych w regionie. W ciągu prawie 30 lat zarządzania Szpitalem był wielokrotnie nagradzany za swój wkład w rozwój ochrony zdrowia.

            W dniu 1 sierpnia 2019 r. odbyło się uroczyste spotkanie zespołu Szpitala z Dyrektorem Niklem. Podczas tej uroczystości na ręce Dyrektora podziękowania za wieloletnią współpracę złożyli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Ordynatorzy Oddziałów, Pielęgniarki Oddziałowe, Kadra Kierownicza oraz Pracownicy Szpitala. Doceniając dorobek Dyrektora, podkreślono Jego dotychczasowe dokonania i zrealizowane inwestycje, a także wkład w rozwój nowoczesnej placówki, jaką dziś jest Szpital.

            Dyrektor Nikiel podziękował Dyrekcji, wszystkim współpracownikom i wspominając historię Szpitala życzył wszystkim udanej współpracy i dalszego rozwoju zawodowego.

            W imieniu Dyrekcji Szpitala oraz pracowników życzymy Panu Dyrektorowi wiele zadowolenia płynącego z poczucia dobrze wypełnionej pracy oraz spełnienia planów i pomyślności na dalszej drodze życia. Dziękujemy za wszystkie lata wspólnej pracy, bo przez te ponad 42 lata zapisał Pan w historii naszego Szpitala najbardziej wartościowe karty. Dlatego czujemy się zaszczyceni tym, że mogliśmy wspólnie pracować i czerpać z Pana wiedzy i doświadczenia.

            Dr. n. med. Marka Nikla na stanowisku Dyrektora Szpitala zastąpi kandydat wyłoniony w drodze konkursu ogłoszonego przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie fot. Grzegorz Karliński

  fot. Grzegorz Karliński

 • Powiększ zdjęcie fot. Grzegorz Karliński

  fot. Grzegorz Karliński

 • Powiększ zdjęcie fot. Grzegorz Karliński

  fot. Grzegorz Karliński

 • Powiększ zdjęcie fot. Tadeusz Wysocki

  fot. Tadeusz Wysocki

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:Joanna Dolecka
Data utworzenia:2019-08-02
Data publikacji:2019-08-02
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Liczba odwiedzin:2754