Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka - Centrum Medycyny Ratunkowej

ODDZIAŁ NEUROLOGII z PODODDZIAŁEM UDAROWYM Z PRESTIŻOWĄ NAGRODĄ!

Miło jest nam poinformować, że nasz Oddział Neurologii z Pododdziałem Udarowym, przy współpracy z SOR-em i Działem Radiologii - a szczególnie z Pracownią Neuroradiologii Zabiegowej – uzyskały w pierwszym kwartale 2022 roku międzynarodową nagrodę ESO Angels- status platynowy. W tym samym okresie nagrodzono 8 szpitali w Polsce, a jedynie 3 z nich zdobyły status platynowy.

ESO Angels to międzynarodowa inicjatywa, która ma za zadanie optymalizowanie parametrów pozwalających na jak najszybsze udzielenie pomocy pacjentom w ostrej fazie udaru. Nasz Oddział Neurologii bierze udział w przedsięwzięciu od kilku lat.

 

Ewa Horoch, lekarz kierujący Oddziałem Neurologii z Pododdziałem Udarowym w szpitalu im. Marciniaka: - Nasz ośrodek na bieżąco sprawozdaje parametry i standardy leczenia udarów. Na tej podstawie międzynarodowa komisja przyznała nam najwyższy – czyli platynowy status. Jesteśmy z tego powodu bardzo dumni, bo to potwierdzenie, że leczymy skutecznie i na wysokim poziomie.


Inicjatywa ESO Angels monitoruje m.in. czas, który upływa od przyjazdu pacjenta do szpitala – do momentu udzielenia mu skutecznej pomocy. Leczenie pacjenta w ostrej fazie udaru wymaga współpracy lekarzy różnych specjalności – neurologów, lekarzy SOR-u, neuroradiologów, radiologów.


Arkadiusz Broka, z-ca lekarza kierującego Oddziałem Neurologii z Pododdziałem Udarowym: - Mamy nadzieję, że dalsza poprawa współpracy między oddziałami, a tym samym jeszcze lepsza opieka nad pacjentem z udarem, przyczyni się także do uzyskania przez szpital finansowania leczenia wewnątrznaczyniowego udarów mózgu w ramach programu pilotażowego NFZ – dodaje neurolog. - Staramy się o to od kilku lat.

Wszystkim specjalistom i całemu personelowi Oddziału Neurologii z Pododdziałem Udarowym, Działu Radiologii, Pracowni Neuroradiologii Zabiegowej, a także SOR-u – gratulujemy prestiżowej nagrody i dziękujemy!

Więcej o inicjatywie ESO Angels:
https://pl.angels-initiative.com/angels-awards/winners