Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka - Centrum Medycyny Ratunkowej

Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia – Ministerstwo Zdrowia

 

 

Szanowni Państwo,

w dniach 12-14 maja 2021 roku, Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka – Centrum Medycyny Ratunkowej poddał się Przeglądowi Akredytacyjnemu realizowanemu przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia i jest nam niezmiernie miło poinformować, że z dniem 2 września nasz Szpital po raz szósty uzyskał Certyfikat Akredytacyjny wydany przez Ministra Zdrowia, utrzymując tym samym status szpitala akredytowanego.

Akredytacja jest uznanym i sprawdzonym na świecie systemem oceny opieki zdrowotnej, a jej rolą we współczesnych systemach zdrowotnych jest  wyszukiwanie zagadnień, które w największym stopniu wpływają na poziom świadczeń i bezpieczeństwo pacjentów. Ocena dotyczy szpitala jako funkcjonalnej całości, a przeglądowi podlega pełne spektrum działalności klinicznej, zarządzania i administracji.

Uzyskanie certyfikatu akredytacyjnego zobowiązuje do ciągłego doskonalenia i dbania o wysoką jakość oraz bezpieczeństwo opieki, a dla Pacjentów stanowi świadectwo tego, że jakość udzielanych świadczeń zdrowotnych jest mocną stroną naszego Szpitala.

Wszystkim pracownikom serdecznie dziękuję za zaangażowanie, trud oraz systematyczną pracę na rzecz poprawy jakości i bezpieczeństwa naszych Pacjentów.Katarzyna Kapuścińska

Dyrektor