Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka - Centrum Medycyny Ratunkowej

UWAGA! WAŻNA INFORMACJA DLA PACJENTÓW KARDIOLOGICZNYCH

Nasz szpital właśnie dołączył do pilotażu Krajowej Sieci Kardiologicznej.

Program przyspiesza ścieżkę pacjenta od momentu wykrycia choroby do wdrożenia skutecznej terapii. Pacjenci maksymalnie w ciągu 30 dni mają trafić do kardiologa i rozpocząć leczenie najlepszymi dostępnymi metodami w ośrodku specjalistycznym. Pomoże w tym specjalny koordynator leczenia kardiologicznego, który poprowadzi pacjenta od diagnozy po zakończenie terapii.

Kto może skorzystać z programu?

Osoby, które mają zdiagnozowane rozpoznanie wstępne i nie podejmowały leczenia szpitalnego/ambulatoryjnego:

  • z zaburzeniami rytmu serca i przewodzenia
  • z wadami zastawkowymi serca
  • z niewydolnością serca
  • z nadciśnieniem tętniczym opornym i wtórnym


Jak zgłosić się do programu? Trzeba mieć skierowanie do poradni kardiologicznej i wyżej wymienione rozpoznanie wstępne. Skierowanie może wystawić lekarz POZ lub Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej (AOS).
Można zgłosić się bezpośrednio do koordynatora leczenia kardiologicznego w szpitalu im. Marciniaka – tel. 725 255 573 (czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-14:35).

Dlaczego warto zgłosić się do programu?

Pacjenci mają zapewnioną opiekę koordynatora leczenia, krótszy czas oczekiwania na wizytę w poradni, szybszy dostęp do badań diagnostycznych oraz zapewnienie ciągłości leczenia w ośrodkach współpracujących.
Ośrodkiem koordynującym pilotaż Krajowej Sieci Kardiologicznej na Dolnym Śląsku jest Uniwersytecki Szpital Kliniczny przy ul. Borowskiej. Poza naszym szpitalem w sieci są także dwa inne ośrodki.

Pacjenci mogą dzwonić na ogólnopolską infolinię kardiologiczną: 22/ 34 34 700
(czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00)

Pilotaż był dotychczas realizowany na Mazowszu. Aktualnie został poszerzony o kolejne województwa: dolnośląskie, łódzkie, małopolskie, pomorskie, śląskie i wielkopolskie. Ministerstwo Zdrowia przewiduje, że z programu do końca przyszłego roku skorzysta blisko 160 tys. osób.