Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Misją szpitala jest zapewnienie pacjentom poczucia bezpieczeństwa zwłaszcza w stanach zagrożenia życia

Sprawdź w jaki sposób dbamy o Twoją prywatność. Przejdź do zakładki Twoje Bezpieczeństwo

Misją szpitala jest zapewnienie pacjentom poczucia bezpieczeństwa zwłaszcza w stanach zagrożenia życia

Sprawdź w jaki sposób dbamy o Twoją prywatność. Przejdź do zakładki Twoje Bezpieczeństwo

Aktualności

Artykuły

 • PROŚBA O FINANSOWE WSPARCIE SZPITALA W RAMACH WALKI Z COVID-19 wyróżnione

  Szanowni Państwo,

  W imieniu pracowników oraz kadry zarządzającej dziękujemy za wszelkie dotychczasowe inicjatywy, niosące pomoc naszej jednostce. Jest to dla nas sygnał, iż nie jesteśmy osamotnieni w codziennej walce z COVID-19. Państwa wsparcie daje nam poczucie niespotykanej solidarności społecznej oraz ogromnego szacunku i życzliwości dla naszej pracy. Dlatego też dziękujemy za każdą chęć pomocy.

  Z uwagi na ogromne zagrożenie, związane z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną, oraz przewidywane problemy z zabezpieczeniem Szpitala w podstawowe środki ochrony indywidualnej, niezbędne dla personelu medycznego, zwracamy się z apelem o dalsze wspieranie naszej placówki.

  Jako placówka medyczna, która zgodnie z Decyzją Wojewody Dolnośląskiego zapewnia już 58 łóżek szpitalnych (w tym łóżka respiratorowe) dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, musimy dołożyć wszelkich starań aby zabezpieczyć pracę personelu w certyfikowane produkty medyczne, dające zarówno nam jak i naszym pacjentom, poczucie bezpieczeństwa. Deklarujemy jednocześnie iż wszystkie zebrane wpłaty zostaną przekazane wyłącznie na zakup środków ochrony indywidualnej oraz sprzętu niezbędnego do zwalczania skutków pandemii.  Informujemy zatem wszystkich Przedsiębiorców, Fundacje oraz Osoby prywatne, chcące wspomóc Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka - Centrum Medycyny Ratunkowej o możliwości przekazywania środków finansowych na konto Szpitala:

  65 1020 5226 0000 6402 0577 3801 z dopiskiem - darowizna COVID-19

  Osoby chcące wesprzeć Szpital poprzez przekazanie darowizn rzeczowych, np. środki ochrony indywidualnej (tj. kombinezony ochronne pełnobarierowe, ochraniacze na obuwie, maski FFP2 i FFP3, maski chirurgiczne, rękawice nitrylowe, fartuchy jednorazowe, ubrania operacyjne), środki dezynfekcyjne, sprzęt medyczny, prosimy o uprzedni kontakt poprzez email na adres: darowizny@szpital-marciniak.wroclaw.pl.

  Czytaj Więcej o: PROŚBA O FINANSOWE WSPARCIE SZPITALA W RAMACH WALKI Z COVID-19
 • UWAGA WAŻNY KOMUNIKAT wyróżnione

  Działa u nas Punkt pobrań w kierunku SARS-CoV-2
   
  obowiązuje rejestracja telefoniczna !
   
  REJESTRACJA na badania: od 8:00 do 14:00
   
  7 dni w tygodniu
   
  71 306 41 77
   
  663 895 230
   
  Na badania mogą się zgłosić tylko osoby, które mają skierowanie od lekarza.
   
  Nie wykonujemy badań komercyjnych.
   
   
  Punkt pobrań znajduje się w specjalnych kontenerach ustawionych na zewnątrz szpitala (patio od strony Szpitalnego Oddziału Ratunkowego). Zalecamy Państwu, żeby zaparkować auto lub dojść do punktu od strony SOR-u.
  Punkt jest czynny 7 dni w tygodniu (również w święta) od 07:00 do 14:00.
   
   
  Nasz punkt wyłącznie pobiera materiał do analizy. Pobrany materiał jest następnie przekazywany do laboratoriów posiadających umowy zawarte z NFZ na wykonywanie badań .
   
  UWAGA! O wyniku testu poinformuje Państwa lekarz kierujący na badanie. 
  Również lekarz kierujący, jako jedyny może udostępnić wydruk badania.

   

  Czytaj Więcej o: UWAGA WAŻNY KOMUNIKAT
 • Zakaz odwiedzin pacjentów wyróżnione

  Zakaz odwiedzin pacjentów
   
  W związku z decyzją Wojewody Dolnośląskiego nr 9/2020 z dnia 4 marca 2020 r. w Szpitalu Marciniaka obowiązuje zakaz odwiedzin pacjentów.
   
  Zakaz obowiązuje od dnia 4 marca br. do odwołania i nie dotyczy pobytu w Szpitalu opiekunów pacjentów małoletnich i niesamodzielnych.
   
  Informujemy, że istnieje możliwość przekazywania rzeczy/paczek pacjentom hospitalizowanym, zgodnie z regulaminem. Przekazywanie rzeczy odbywa się od poniedziałku do piątku, w godzinach 10:00 - 19:00 i dodatkowo w dni wolne od pracy i święta od 10:00 do 11:00. Rzeczy należy szczelnie zapakować oraz opisać, poprzez umieszczenie czytelnie wypełnionej kartki, zawierającej IMIĘ, NAZWISKO pacjenta oraz NAZWĘ ODDZIAŁU, w którym przebywa. Przygotowaną paczkę z rzeczami należy dostarczyć do pracowników ochrony obiektu, których dyżurka znajduje się, przy wejściu głównym do Szpitala.
  Czytaj Więcej o: Zakaz odwiedzin pacjentów