Jesteś tutaj: Start / Ogłoszenia / Aktualności

Aktualności

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

SZPITAL DZIĘKUJE DARCZYŃCOM

W tym trudnym dla nas wszystkich- a szczególnie dla personelu medycznego - czasie napływają
do szpitala nie tylko słowa otuchy, ale też dary.

Bardzo dziękujemy Fundacji "Siepomaga" dlaszpitali@siepomaga.pl, która przekazała nam
tak potrzebne i niezbędne rękawiczki oraz firmie TCHIBO POLSKA za kawę i czekoladę dla personelu
1 kwietnia 2020
aczm

Darowizna

Szanowni Państwo,

  

Przedsiębiorcy i Osoby prywatne chcące wspomóc Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka - Centrum Medycyny Ratunkowej

poprzez przekazanie środków finansowych prosimy o wpłatę na konto Szpitala:

65 1020 5226 0000 6402 0577 3801 z dopiskiem - darowizna COVID-19

Chcąc wesprzeć Szpital poprzez przekazanie darowizny rzeczowej (np. środki ochrony indywidualnej, środki dezynfekcyjne, sprzęt medyczny) 

Prosimy o kontakt mailowy na adres:

darowizny@szpital-marciniak.wroclaw.pl

 

Za każdy rodzaj wsparcia serdecznie dziękujemy !

 

 

 

 

 

31 marca 2020
mgr inż. Katarzyna Kapuścińska Dyrektor

OŚWIADCZENIE W SPRAWIE WYPOWIEDZI JANKA ŚWITAŁY

OŚWIADCZENIE
 
W krążącym ostatnio w mediach społecznościowych spocie, opisującym złą sytuację panującą w placówkach ochrony zdrowia w związku z epidemią  koronawirusa, występuje pan Janek Świtała, podający się za ratownika medycznego ze szpitala na Dolnym Śląsku. Ta sama osoba udzieliła również wywiadu portalowi OKO.PRESS wypowiadając się w tej samej sprawie Pan Janek Świtała występuje na tle budynku Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. T. Marciniaka – Centrum Medycyny Ratunkowej we Wrocławiu, co może wprost sugerować odbiorcom, że jego krytyczne wypowiedzi na temat stanu zaopatrzenia w sprzęt medyczny, środki ochrony indywidualnej oraz przygotowania personelu medycznego do walki z epidemią  koronawirusa dotyczą Szpitala im. Marciniaka.
Oświadczamy z całą stanowczością, że pan Janek Świtała nie jest i nigdy nie był pracownikiem Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. T. Marciniaka – Centrum Medycyny Ratunkowej. Wypowiedzi pana Janka Świtały w spocie i wywiadzie udzielonym dla portalu OKO.PRESS nie dotyczą Szpitala im. Marciniaka, a przede wszystkim nie odnoszą się w żaden sposób do sytuacji panującej aktualnie w Szpitalu im. Marciniaka. Szpital im. Marciniaka oświadcza, że podejmie odpowiednie kroki, aby wyjaśnić zaistniałą sytuację.
 
19 marca 2020
aczm

Informacja dotycząca poradni specjalistycznych

SZANOWNI PACJENCI PORADNI SPECJALISTYCZNYCH,

informujemy, że:

  1. PRZYCHODNIA NIE PROWADZI REJESTRACJI OSOBISTEJ DO ODWOŁANIA. Rejestracja do poradni specjalistycznych odbywa się wyłącznie telefonicznie na numer telefonu 71 306 44 19 lub za pośrednictwem e-rejestracji. Wstęp na teren przychodni mają osoby wyłącznie zarejestrowane. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość w oczekiwaniu na połączenie. Zachęcamy do rejestracji za pośrednictwem e-rejestracji. 
  2. Porady lekarzy specjalistów w celach przedłużenia recept odbywają się wyłącznie w formie teleporady - we wskazanym przez rejestrację dniu lekarz skontaktuje się z Państwem telefonicznie a następnie wystawi e-receptę do zrealizowania w każdej aptece. 
  3. Przed konsultacją osobistą zostaniecie Państwo poproszeni o wypełnienie Ankiety Wstępnej Kwalifikacji, która określi możliwość przeprowadzenia takiej konsultacji. 
  4. Zachęcamy Państwa do korzystania wyłącznie z formy teleporady lekarza specjalisty poza przypadkami wymagającego osobistego kontaktu jak na przykład ściągnięcie szwów, obserwacja rany pooperacyjnej, ściągnięcie gipsu itp. 
  5. W sytuacji nie stawienia się na poradę, lekarz skontaktuje się z Państwem telefonicznie w dniu, w którym miała odbyć się porada. 
  6. Prosimy nie dostarczać oryginałów skierowań lekarzy na poradę specjalistyczną. Oryginały skierowań należy dostarczyć w ciągu 21 dni od dnia zakończenia stanu zagrożenia epidemicznego. 
  7. Wszelkie podania prosimy składać w formie mailowej na adres: szpital_marciniaka@pro.onet.pllub za pośrednictwem ePUAP. 

Dyrekcja Szpitala im. Marciniaka 

17 marca 2020
Katarzyna Kapuścińska

Ważny link

https://www.koronawirus.pl/

16 marca 2020
Anna Szulc

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-05-25
Data publikacji:2015-05-25
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Liczba odwiedzin:42423