Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Misją szpitala jest zapewnienie pacjentom poczucia bezpieczeństwa zwłaszcza w stanach zagrożenia życia

Sprawdź w jaki sposób dbamy o Twoją prywatność. Przejdź do zakładki Twoje Bezpieczeństwo

Misją szpitala jest zapewnienie pacjentom poczucia bezpieczeństwa zwłaszcza w stanach zagrożenia życia

Sprawdź w jaki sposób dbamy o Twoją prywatność. Przejdź do zakładki Twoje Bezpieczeństwo

Modernizacja sprzętu do leczenia chorób układu krążenia

Z/2.02/I/1.3.2/55/04/19/09

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ Z EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU REGIONALNEGO W RAMACH ZINTEGROWANEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO ROZWOJU REGIONALNEGO W WYSOKOŚCI 11,56% ORAZ BUDŻETU JEDNOSTEK SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO W 88,44%.


Projekt pt.: " Modernizacja sprzętu do leczenia chorób układu krążenia w Szpitalu im. T. Marciniaka we Wrocławiu” nr Z/2.02/I/1.3.2/55/04/19/09

Historia Projektu

W czerwcu 2009 roku Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka - Centrum Medycyny Ratunkowej podpisał umowę z Wojewodą Dolnośląskim na dofinansowanie projektu pn. „Modernizacja sprzętu do leczenia chorób układu krążenia w Szpitalu im. Marciniaka we Wrocławiu”
Projekt został zgłoszony do realizacji w 2004 r. jednakże został zakwalifikowany na listę rezerwową. Mając świadomości znaczenia projektu dla pacjentów Szpitala mimo braku decyzji o współfinansowaniu ze środków unijnych postanowiliśmy go zrealizować. Środki finansowe pozyskaliśmy m.in. w ramach realizacji „Narodowy Program Profilaktyki i Leczenia Chorób Układu Sercowo - Naczyniowego na lata 2006 - 2008 - POLKARD” oraz od Fundacji KGHM. Spory wkład to środki wypracowane Szpital.
W 2009 r. w ramach nadkontraktacji Szpital został zaproszony do włączenia projektu do realizacji w ramach ZPORR. Dzięki czemu udało się zakończyć projekt i pozyskać kwotę dofinansowania 166 414,68 zł.
Inwestycja współfinansowana jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju w ramach Regionalnego Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego w wysokości 11,56% oraz w 88,44% ze środków własnych, pozyskanych przez Szpital z programu POLKARD i Fundacji.
Przedmiotem projektu było doposażenie Oddziału Kardiologicznego. W ramach projektu zakupiono nowoczesny sprzęt m.in. aparat USG serca, monitory funkcji życiowych, rejestratory Holtera, aparaty EKG, aparat do znieczulania, respiratory stacjonarne, bieżnia do prób wysiłkowych, strzykawki automatyczne - w sumie 28 sztuk sprzętu.

Dzięki środkom uzyskanym z funduszy strukturalnych udało się doposażyć Oddział Kardiologiczny w wysokiej klasy sprzęt specjalistyczny do diagnostyki i terapii schorzeń układu krążenia. Realizacja projektu ma tym bardziej duże znaczenie, że najczęstszymi przyczynami zgonów w województwie dolnośląskim są choroby układu krążenia.

Tendencja wzrostowa hospitalizacji z powodu chorób układu krążenia nakłada na szpitale obowiązek zapewnienia odpowiedniego poziomu leczenia i rehabilitacji. Nowy - nowoczesny sprzęt medyczny umożliwia wykrywanie chorób we wczesnym okresie i daje skuteczniejsze efekty terapeutyczne, obniżając jednocześnie koszty leczenia.

Wcześniej posiadana przez Oddział Kardiologii aparatura medyczna była znacznie wyeksploatowana. Ograniczone parametry techniczne, obciążenie dużą ilością badań oraz częste awarie powodowały przerwy w świadczeniu usług, wydłużały okres diagnostyczny, rzutowały na jakość oraz skuteczność podjętego leczenia. Natomiast zakupione urządzenia medyczne oparte są o technologie najnowszej generacji, spełniają wszystkie wymagane standardy i zabezpieczają najlepsze wykonanie procedur medycznych. Wybrano najlepsze rozwiązania pod względem zaspokojenia potrzeb odbiorców usług medycznych.

Realizacja projektu zdecydowanie przyczyniła się do podniesienia jakości świadczonych usług medycznych przez Szpital oraz zwiększyła dostępność do kompleksowego lecznictwa szpitalnego dla mieszkańców województwa dolnośląskiego.

W obecnej sytuacji rynkowej, przy bardzo dużej konkurencyjności w obszarze ochrony zdrowia, pojawia się konieczność nieustannego dostosowywania świadczonych usług do rosnących oczekiwań co do dostępności i jakości tych usług.

Dane dotyczące Projektu

Umowa nr Z/2.02/I/1.3.2/55/04/19/09 realizowana w ramach: Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004 – 2006, Priorytetu 1 - Rozbudowa i modernizacja infrastruktury służącej wzmacnianiu konkurencyjności regionów, Działanie 1.3 Regionalna infrastruktura społeczna, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Okres realizacji: III kwartał 2004 r. - II kwartał 2009 r.
Całkowita wartość projektu: 1 439 810,00 zł


Zdjęcie nr 1. Aparat do USG serca  

Zdjęcie nr 2. Bieżnia do prób wysiłkowych  

Zdjęcie nr 3. Respirator stacjonarny  

Zdjęcie nr 4. Aparat EKG  

Zdjęcie nr 5. Monitor funkcji