Deklaracja dostępności
Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka Centrum Medycyny Ratunkowej zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej szpital-marciniak.wroclaw.pl.
Data publikacji strony internetowej: .
Data ostatniej istotnej aktualizacji: .
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych
Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej
Oświadczenie sporządzono dnia: .
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Anna Szafrańska, e-mail: a.szafranska@szpital-marciniak.wroclaw.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 663 898 892. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Informacje na temat procedury odwoławczej
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Z ul. Fieldorfa do wejścia głównego budynku Szpitala możliwość przemieszczenia się schodami lub pochylnią przeznaczoną dla osób poruszających się na wózkach. Do budynku Szpitala prowadzi 16 wejść, z czego wejście główne od ul. Gen. A.E. Fieldorfa, wyposażone w drzwi rozsuwane, bez progu.
Przeważająca ilość wejść do budynku znajduje się na tym samym poziomie, co teren zewnętrzny. Przy wejściach brak progów. Szerokość drzwi wejściowych co najmniej 0,9 m.
Przed budynkiem, w odległości 40 m od wejścia głównego wyznaczono 10 miejsc parkingowych z przeznaczeniem dla osób niepełnosprawnych.
Osoby przemieszczające się na wózkach mają swobodę przemieszczania się w pionie dźwigami osobowymi o wymiarach 1,4 x1,1 m z obniżonymi elementami sterowniczymi oznaczonymi w alfabecie brajla a także z informacją głosową i wizualną oraz w poziomie korytarzami o wymiarach minimum 1,4 m bez progów.
Drzwi wewnętrzne do pomieszczeń o szerokości minimum 0,9 m.
Toalety ogólnodostępne, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych na wózkach, znajdują się na każdej kondygnacji. Toaleta o powierzchni manewrowej 1,5 m x 1,5m, wyposażona w uchwyt umożliwiający dostęp do miski ustępowej, umywalki, wejście bez progu, posadzka o właściwościach antypoślizgowych, zainstalowany system przywoławczy.
W całym budynku powierzchnia podłogi oraz schodów wykonana z materiału antypoślizgowego.
W budynku została zapewniona informacja na temat rozkładu pomieszczeń w budynku w sposób wizualny i głosowy (pracownicy portierni głównej).
W budynku są pętle indukcyjne w punktach: Rejestracji Poradni Specjalistycznych, SOR, Planowej Izby Przyjęć, Rejestracji Diagnostycznej.
Do budynku został zapewniony wstęp osobom z psem asystującym lub psem przewodnikiem.
Od 6 do 10 czerwca 2022 roku zamontowano 100 tabliczek z oznaczeniami w języku Braille'a na drzwiach m.in. toalet, poradni i pracowni diagnostycznych.
Aplikacje mobilne
Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka Centrum Medycyny Ratunkowej udostępnia aplikację MPI (Medyczny Portal Informacyjny) autorstwa Asseco Poland pod adresem: https://mpi.szpital-marciniak.wroclaw.pl/mpi/app/#/login