Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Misją szpitala jest zapewnienie pacjentom poczucia bezpieczeństwa zwłaszcza w stanach zagrożenia życia

Sprawdź w jaki sposób dbamy o Twoją prywatność. Przejdź do zakładki Twoje Bezpieczeństwo

Misją szpitala jest zapewnienie pacjentom poczucia bezpieczeństwa zwłaszcza w stanach zagrożenia życia

Sprawdź w jaki sposób dbamy o Twoją prywatność. Przejdź do zakładki Twoje Bezpieczeństwo

Przyjęcie dziecka do szpitala

POBYT DZIECKA NA ODDZIALE NEUROLOGII DZIECIĘCEJ

Prosimy Rodziców dzieci przyjmowanych do Oddziału Neurologii Dziecięcej o zapoznanie się z poniższymi informacjami, które ułatwią naszym małym Pacjentom pobyt na naszym Oddziale.

CO NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBA?

 1. dokumentację medyczną dziecka (karty informacyjne z poprzednich hospitalizacji, konsultacje specjalistyczne, wyniki badań, dokumentację radiologiczną);
 2. książeczkę zdrowia dziecka;
 3. zażywane na stałe leki na inne – nieneurologiczne schorzenia;
 4. dokumenty do ewentualnego zwolnienia lekarskiego dla Opiekuna;
 5. piżamkę i zapasowe ubranko dzienne;
 6. sztućce i naczynia (talerzyk, miseczka, kubek) – w oddziałach znajdują się pomieszczenia pełniące funkcje kuchenek oddziałowych. Podczas korzystania z urządzeń kuchennych pacjenci zobowiązani są do posiadania własnych naczyń oraz środków niezbędnych do utrzymania ich w czystości;
 7. środki kosmetyczne (środki do mycia, szczoteczka do zębów i pasta, grzebień, ręcznik);
 8. ukochaną zabawkę (zabawka powinna być bezpieczna i łatwa do mycia);
 9. książki szkolne (w przypadku planowego długiego pobytu);

W przypadku planowego przyjęcia z koniecznością wykonania badań radiologicznych w znieczuleniu ogólnym, należy zabrać ze sobą aktualne zaświadczenie o braku przeciwwskazań do znieczulenia (od kardiologa w przypadku chorób serca, od endokrynologa w przypadku schorzeń endokrynologicznych).

Jeżeli dziecko ma założoną zastawkę, zespolenie kostne lub naczyniowe oraz aparat ortodontyczny, konieczna jest informacja od neurochirurga, chirurga lub ortodonty o rodzaju zastosowanego materiału i braku przeciwwskazań do zastosowania rezonansu magnetycznego.

 

POBYT OPIEKUNA PRZY DZIECKU

 1. W trosce o zmniejszenie stresu szpitalnego, z dzieckiem w Oddziale przez cały czas pobytu może pozostawać jedna osoba (Mama, Tato lub Opiekun).
 2. Opiekun prawny powinien mieć ze sobą dowód potwierdzający.
 3. W oddziałach dziecięcych znajdują się łóżka rozkładane, przeznaczone dla rodziców / opiekunów pacjentów małoletnich. Szpital nie zapewnia pościeli dla tychże łóżek.
 4. Opiekun nie może spać z dzieckiem w jednym łóżku.
 5. Opłatę na podstawie kartki, z ilością dób, w których łóżko było wypożyczane, autoryzowanej przez Pielęgniarkę Oddziałową lub pielęgniarkę upoważnioną uiścić można w:
  • Szpitalnym Oddziale Ratunkowym,

  • Specjalistycznej Przychodni Przyszpitalnej.

 

WÓZKI

 

 1. Na Oddział nie można wjeżdżać z wózkiem głębokim, ani spacerowym; wózek powinien być pozostawiony w wózkowni.
 2. Dopuszczalne jest posiadanie w oddziale wózka inwalidzkiego dziecka.

 

POZOSTAŁE ZASADY

 

 1. Pierwszy posiłek po przyjęciu dziecko otrzymuje wieczorem. Prosimy o zabranie posiłku na godziny popołudniowe w pierwszym dniu pobytu.
 2. Przy przyjęciu dziecko nie musi być na czczo.
 3. Szpital nie realizuje przerw w hospitalizacji dziecka (tzw. przepustek).
 4. Sugerowane godziny odwiedzin na oddziałach dziecięcych to 14:00 – 17:00. Ze względów bezpieczeństwa naszych pacjentów, prosimy o ograniczanie ilości osób odwiedzających do dwóch osób.
 5. Spacery poza oddziałem, ale tylko nas terenie należącym do szpitala, możliwe są po godz. 15:00 za zgodą lekarza prowadzącego i zawiadomieniu pielęgniarki dyżurnej.