Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Misją szpitala jest zapewnienie pacjentom poczucia bezpieczeństwa zwłaszcza w stanach zagrożenia życia

Sprawdź w jaki sposób dbamy o Twoją prywatność. Przejdź do zakładki Twoje Bezpieczeństwo

Misją szpitala jest zapewnienie pacjentom poczucia bezpieczeństwa zwłaszcza w stanach zagrożenia życia

Sprawdź w jaki sposób dbamy o Twoją prywatność. Przejdź do zakładki Twoje Bezpieczeństwo

Zawał, udar – jedna choroba

Szpital im. Marciniaka oraz Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy ul. Kamieńskiego organizują akcję profilaktyczną, z której w miesiącach wakacyjnych będą mogli skorzystać mieszkańcy Dolnego Śląska.
Pierwszy przystanek specjalnego busa, w którym przygotowano gabinety lekarskie jest w Centrum Handlowym Aleja Bielany już 15 lipca od godz. 12:00 do 16:00.
Akcja profilaktyczna to część kampanii społecznej realizowanej przez szpital im. Marciniaka – „Zawał, udar – jedna choroba”, która dotyczy redukcji ryzyka wystąpienia udaru mózgu i zawału serca. W ramach akcji będzie można wykonać USG serca oraz tętnic szyjnych w kierunku wykrywania przedwczesnej miażdżycy. Będzie można również ocenić swój wiek naczyniowy i wiek serca, w myśl zasady: „Człowiek jest tak stary, jak jego naczynia”, na podstawie indywidualnych czynników ryzyka rozwoju chorób sercowo-naczyniowych. W trakcie konsultacji lekarskiej będzie można dowiedzieć się, jak zmienić swój tryb życia i nawyki, aby zredukować ryzyko zachorowania na choroby naczyń mózgowych i wieńcowych ze szczególnym uwzględnieniem zawału serca i udaru. Konsultacji udzielą specjaliści z Oddziału Kardiologii i Oddziału Neurologii z Pododdziałem Udarowym.
Z kolei lekarze z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy Kamieńskiego przeprowadzą badania USG piersi. Będzie można także nauczyć się samobadania piersi oraz samobadania jąder przy wykorzystaniu fantomów i trenażerów. Badania te są częścią projektu dotyczącego profilaktyki raka piersi, raka jądra i czerniaka „Czy ten Pan i Pani są poinformowani?”, który realizuje Wojewódzki Szpital Specjalistyczny.

Letnia akcja profilaktyczna obu szpitali realizowana jest z dotacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Kolejny przystanek busa z gabinetami lekarskimi planowany jest na 22 lipca (sobota) przy Zalewie Mietkowskim.