Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Misją szpitala jest zapewnienie pacjentom poczucia bezpieczeństwa zwłaszcza w stanach zagrożenia życia

Sprawdź w jaki sposób dbamy o Twoją prywatność. Przejdź do zakładki Twoje Bezpieczeństwo

Misją szpitala jest zapewnienie pacjentom poczucia bezpieczeństwa zwłaszcza w stanach zagrożenia życia

Sprawdź w jaki sposób dbamy o Twoją prywatność. Przejdź do zakładki Twoje Bezpieczeństwo

ORTOPEDZI z "MARCINIAKA" WYKONALI INNOWACYJNY ZABIEG STAWU KOLANOWEGO

Zespół ortopedów z Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, kierowany przez dr hab. n. med. Szymona Dragana, prof. uczelni z Katedry Nauk Klinicznych Zabiegowych Wydziału Medycznego PWr - zastosował innowacyjną metodę operacyjną w enedoprotezoplastyce stawu kolanowego.

Dr hab. Szymon Dragan, prof. uczelni, lekarz kierujący Oddziałem Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej w szpitalu im. Marciniaka: - Użycie implantów najnowszej generacji i wprowadzenie technik pozwalających na odtworzenie konfiguracji stawu - zbliżonej do tej sprzed powstania zmian zwyrodnieniowych - zapewnia skrócenie rekonwalescencji, zmniejszenie dolegliwości bólowych i znacznie szybszy powrót do normalnej aktywności – opisuje. – Pacjentka, którą operowaliśmy tą metodą, czuje się dobrze, została już wypisana do domu.

Do tej pory podobne wyniki można było uzyskać stosując chirurgię robotyczną, która jednak nie jest powszechnie dostępna. Technika operacyjna, której autorem jest prof. James Harty z Cork w Irlandii, otwiera nowy rozdział w chirurgii stawu kolanowego i pozwala z dużym optymizmem patrzeć na możliwości pomocy pacjentom ze zmianami zwyrodnieniowymi stawu kolanowego. Dr hab. Szymon Dragan, prof. uczelni uczestniczył ostatnio w szkoleniu organizowanym przez ośrodek w Cork. Zespół Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej planuje wykonanie podobnych zabiegów u kolejnych pacjentów.

Na zdjęciu od lewej: lek. Sergiusz Tyszczenko, dr hab. n. med. Szymon Dragan, prof. uczelni oraz lek. Andrzej Wielgus