Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Misją szpitala jest zapewnienie pacjentom poczucia bezpieczeństwa zwłaszcza w stanach zagrożenia życia

Sprawdź w jaki sposób dbamy o Twoją prywatność. Przejdź do zakładki Twoje Bezpieczeństwo

Misją szpitala jest zapewnienie pacjentom poczucia bezpieczeństwa zwłaszcza w stanach zagrożenia życia

Sprawdź w jaki sposób dbamy o Twoją prywatność. Przejdź do zakładki Twoje Bezpieczeństwo

Sympozjum Dziecięcej Chirurgii Onkologicznej

Sympozjum Dziecięcej Chirurgii Onkologicznej z okazji otwarcia Oddziału Chirurgii Dziecięcej, Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. Tadeusza Marciniaka w nowej lokalizacji, Wrocław, 14-15 kwietnia 2016

 

Szanowne Koleżanki i Koledzy, Drodzy Przyjaciele,

Mija ekscytujący czas przeniesienia Oddziału, którym kieruję z historycznych XIX w. budynków Szpitala im. Tadeusza Marciniaka do nowego, bardzo nowoczesnego szpitala. Chociaż nazwa pozostaje ta sama – Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. Tadeusza Marciniaka – Centrum Medycyny Ratunkowej, to nowoczesne wnętrza i bardzo bogate wyposażenie stwarzają nadzieję na dalszy rozwój i jeszcze skuteczniejszą walkę z nowotworami u dzieci. W tej właśnie walce zawsze byliśmy towarzyszami broni. Będzie mi zatem niewymownie miło jeśli przyjmiecie zaproszenie do wspólnego świętowania naszych przenosin i początku pracy w Nowym Szpitalu. Będę zaszczycony mogąc zaprosić na uroczystą wizytę w Szpitalu i Oddziale.

Będę też niewymownie wdzięczny, jeśli zechcecie wziąć czynny udział w Sympozjum Sekcji Onkologicznej PTChD zorganizowanym z tej okazji zgłaszając prace do wygłoszenia. Poza onkologią chirurgiczną, planujemy też sesję o charakterze „varia” dla osób mniej ukierunkowanych na ten wiodący temat. Doświadczenie pokazuje, że takie sesje niejednokrotnie okazują się niezwykle ciekawe. Z uwagi na naszych zagranicznych Gości (udział w sympozjum potwierdziło kilku znamienitych chirurgów dziecięcych z zagranicy), będę prosił o prezentacje prac z angielskimi przezroczami.

W przeddzień zasadniczego sympozjum planujemy popołudniowe video-warsztaty dotyczące technik stosowanych w chirurgii onkologicznej. O poprowadzenie tej części poprosiłem Kolegów z Tuebingen (prof. Seitza i prof. Warmanna). Koloru warsztatom niewątpliwie dodadzą dyskusje. W tym aspekcie bardzo liczę na wszystkich Państwa.

Program spotkania to nie tylko wizyta w szpitalu i sympozjum. Zapraszamy serdecznie na kolację powitalną 14.04, wieczorne spotkanie towarzyskie 15.04, a Tych z Państwa, którzy zechcą zostać nieco dłużej, w samo południe 16.04.2016 zapraszamy na kulinarny spacer po Starym Mieście w poszukiwaniu smaków kuchni polskiej.

Ramowy program spotkania załączam poniżej. Wiadomości o sympozjum będą na bieżąco zamieszczane na stronie szpitala www.szpital-marciniak.wroclaw.pl w dziale aktualności i na stronie PTChD www.ptchd.pl

Koledzy, którzy zechcą do nas przyjechać proszeni są o rejestrację i przesyłanie streszczeń prac (czcionka 11 pt, 1 strona A4) drogą mailową chirurgia_dziecieca@onet.eu do 15 marca 2016.

Wszelkie dodatkowe informacje pod numerem telefonu +71 306 4414.

Formularz rejestracyjny jest dostępny na w.w. stronach.

Opłata sympozjalna wynosi 100 zł dla Członków PTChD i 150 zł dla uczestników spoza PTChD.

 

Janek Godziński
Prof. dr hab. med. J. Godzinski
jgodzin@wp.pl
Przewodniczący Sekcji Onkologicznej PTChD
Ordynator Oddziału Chirurgii Dziecięcej Dolnoślaskiego
Szpitala Specjalistycznego im. T. Marciniaka
ul. Fieldorfa 2, 54-049 Wrocław
+48-71-3064389 (sekr.), +48-71-3064415 (bezpośr.)
i Zakład Medycyny Ratunkowej I Katastrof, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu
ul. Bujwida 44a, 50-345 Wrocław
+48-71-3286045 (sekr.)

 

Ramowy program przedstawia się następująco:

14 kwietnia: przyjazd uczestników i gości, 17:00-18:30 video-warsztaty dot. technik chirurgicznych w onkologii dziecięcej, 19:00 kolacja powitalna.
15 kwietnia: 10:00-18:00 otwarcie spotkania, uroczysta wizyta w Szpitalu i Oddziale Chirurgii Dziecięcej, Sympozjum Sekcji Onkologicznej PTChD, sesje, przerwy kawowe i lunch. 19:30: Kolacja na Starym Mieście.
16 kwietnia: tylko turystyka: “W samo południe - czyli spacer po Starym Mieście połączony z degustacją różnych smaków polskiej kuchni ”

UWAGA:
Warsztaty 14.04.2016 będą miały miejsce w Sali konferencyjnej Hotelu Patio, ul. Kiełbaśnicza 24 (okolice Rynku)

Sympozjum 15.04.2016 będzie się toczyło w Dolnośląskim Szpitalu Specjalistycznym im. T. Marciniaka – Centrum Medycyny Ratunkowej we Wrocławiu przy ul. Fieldorfa 2 (boczna drogi narodowej 94 ok. 1 km poza obwodnica autostradową w kierunku na Zieloną Górę)

 

Pliki do pobrania:

Formularz rejestracyjny (.docx)

Formularz rejestracyjny (.pdf)

Wersja do druku (.pdf)

Program